روش مطالعه زیست شناسی برای کنکور داوطلبان تجربی

[ad_1]

بهترین روش مطالعه زیست شناسی برای کنکور تجربی چیست؟

آن‌چه در درس زیست‌شناسی اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد چگونه خواندن این درس و پی بردن به نکات، مفاهیم و مطالب در کتاب درسی است.

در این مقاله شما دانش آموزان عزیز مجموعه ای از نکات خیلی مهم را در مطالعه درس زیست برای کنکور خواهید دانست.

بهترین روش خواندن زیست برای آمادگی در کنکور

  • تسلط بر کتاب درسی

اولین شرط داشتن درصد بالا در زیست، تسلط بر کتاب درسی است. حتما خط به خط کتاب را از حفظ باشید.

بهتر است ابتدا خود کتاب درسی را بطور کامل مطالعه کنید، از متن کتاب گرفته تا پاورقی کتاب به همراه تمامی عکس ها و تصاویر موجود در هر فصل، اگر مطالعه کاملی از کتاب نداشته باشید به هیچ عنوان نمی توانید درک کنید  که هر فصل راجع به چه موضوعی است و نمی توانید حتی یک تست از سوالات کنکور را صحیح بزنید.

  • مطالعه مفهومی

منظور از مطالعه مفهومی این است که شما طوری مطلب را درک کرده باشید که در مواجهه با سوالات جدید دچار مشکل نشوید. برای این کار علت‌ها را باید به خوبی درک کنید. هر موضوعی که می‌خوانید، رابطه علت و معلولی را در آن بفهمید.

  • حاشیه و خلاصه نویسی

با توجه به وسیع بودن و جزئیات زیاد، حاشیه نویسی و خلاصه نویسی برای زیست شناسی ضروری است. از فلش‌کارت و نمودارهای آن می‌توانید در مرور مطالب استفاده کنید.

در واقع خلاصه نویسی و بخصوص حاشیه نویسی مهم ترین اصل در مطالعه زیست برای کنکور است.

هنگام مطالعه یک فصل، فصل‌ قبل را نیز مرور کنید. مرور باید در دوره‌های زمانی مختلف تکرار شود. بسیاری از رتبه‌های برتر توصیه می‌کنند که برای درس زیست هر روز حداقل یک ساعت وقت بگذارید.
از هر روش مطالعه‌ای که استفاده کنید، باید برای زیست شناسی بسیار بیشتر از بقیه دروس وقت بگذارید.

برای حل تست توجه ویژه‌ای به سوالات کنکور سال‌های گذشته داشته باشید. حل تست به شما در یادآوری و مرور مطالب کمک خواهد کرد. تعمق در سوالات سخت از مراحل مطالعه مفهومی به حساب می‌آید.

روش مطالعه زیست شناسی برای کنکور

 

[ad_2]

منبع

مقالات مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *